Νταντί Γιουνάιτεντ – ΑΕΚ 0-1

Συνέχισε την παράδοση που την θέλει να μη δυσκολεύεται απέναντι σε Σκωτσέζους η ΑΕΚ και έφτασε στη νίκη -χωρίς ωστόσο να εντυπωσιάσει- απέναντι στη Νταντί Γιουνάιτεντ με σκορ 1-0, χάρη σε τέρμα που σημείωσε στο 11ο λεπτό ο Τζιμπούρ.

Καρέ - καρέ

1' Σέντρα στον αγώνα

10' Γύρισμα του Λεονάρντο στον Καφέ ο οποίος κάνει την προβολή χωρίς όμως να ανησυχήσει τον γκολκίπερ των γηπεδούχων.

11' Γκολ για την ΑΕΚ: Όμορφος συνδυασμός του Λαγού με τον Σκόκο με τον δεύτερο να σεντράρει παράλληλα και ο Τζιμπούρ με κοντινή προβολή στο δεύτερο δοκάρι να ανοίγει το σκορ για την Ένωση.
.
23' Κεφαλιά του Κένεθ μετά από εκτέλεση κόρνερ με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

36' Ο Τζιμπούρ στρώνει στον επερχόμενο Μάκο ο οποίος με σουτ από το ύψος της περιοχής στέλνει τη μπάλα να περάσει πάνω από την εστία του Πέρνις.

45+3' Λήξη του ημιχρόνου.

46' Σέντρα για το δεύτερο μέρος.

49' Μακρινό σουτ του Λεονάρντο, ο Πέρνις μαζεύει με δεύτερη προσπάθεια στη δεξιά του γωνία.

57' Ο Λαγός σεντράρει από αριστερά, καρφωτή κεφαλιά του Λεονάρντο από πλάγια θέση, μπλοκάρει ο Πέρνις.

81'
Ο Σκόκο σεντράρει μέσα στην περιοχή με τον Καφέ να προλαβαίνει να κάνει την προβολή χάνοντας μεγάλη ευκαιρία για να σκοράρει.

83' Μεγάλη ευκαιρία για την Νταντί με τον Ντέιλι μετά από λάθος του Μπερνς να μη μπορεί από το ύψος του πέναλτι να πλασάρει εύστοχα.

94' Λήξη του αγώνα

Οι συνθέσεις:

ΑΕΚ: Σάχα, Μανωλάς, Δέλλας, Γιάχιτς, Λαγός, Μάκος, Καφές, Λεονάρντο (71' Μπερνς), Σκόκο (89' Έντερ), Λυμπερόπουλος, Τζιμπούρ (82' Ντιόπ).

Νταντί Γιουνάιτεντ: Πέρνις, Ντίλον, Ντίξον, Κόνγουεϊ, Ρόμπερτσον (82' Κανταμέρτερι), Ντέιλι, Μπουαμπέν, Γκομίς, Κένεθ, Γουότσον, Γκούντβιλι.

Διαιτητής: Μαρίγιο Στραχόνγια (Κροατία)

Κίτρινες:
18' Κόνγουεϊ, 50' Μπουαμπέν, 92' Κένεθ - 32' Σκόκο, 41' Λυμπερόπουλος, 74' Μάκος, 84' Δέλλας